Ewelina Nęcka [Warszawa]

Ewelina Nęcka

pedagog

Jestem pedagogiem wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka i psychologiem. Na co dzień współpracuję z organizacjami pozarządowymi, przedszkolami, szkołami, świetlicami w których prowadzę m.in. konsultacje psychologiczne i warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, warsztaty i konsultacje rodzicielskie/wychowawcze, szkolenia dla osób pracujących z dziećmi i ich rodzicami.

Punktem zwrotnym, zarówno w moim życiu osobistym jak i zawodowym, było poznanie i zagłębienie się w filozofię Rodzicielstwa Bliskości i Komunikacji Bez Przemocy (NVC). Dzięki temu doświadczyłam i przekonałam się jak ważne, a jednocześnie jak trudne może być,  dbanie o swoje emocje i potrzeby. W pracy z dziećmi przede wszystkim kieruję się myślą Janusza Korczaka „dziecko chce być dobre, jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

Swoją wiedzę i umiejętności zdobyłam m.in. biorąc udział w I edycji szkolenia Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów, szkoleniu metodą „Kids’ Skills – Dam Radę!”, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz podczas warsztatów Komunikacji Bez Przemocy i Integralnym Studium Rozwoju Osobistego w Szkole Trenerów NVC.